Pages

About..

Herkese merhaba,


06.10.2005 tarihinde "hoşgeldin" diye başlık açıp altına da "hoşbulduk" diye o zamanlar çok orjinal olduğunu düşündüğüm bir cevap yazıp başlamışım bu blog hadisesine. Gerisi gelmemiş tabii. Aradan bunca zaman geçtikten sonra dönüp bakınca diyorum ki "ne paylaşım meraklısı, bağlanma hastası insanlarmışız be kardeşim". Youtube, Facebook, Twitter, Friendfeed, MySpace, Digg, Delicious, Stumbleupon, Reddit, Linkedin, Blogger derken içtiğimiz su ayrı gitmez olmuş. Eskiden dergileri keserdik, radyodan kasete kayıt yapardık, bir günde 10 mp3 çekerdik, amiga’da x-copy, commodore’da kafa ayarı, C:\ , "6 haneli icq’m var baba", "op versene kanka", jpeg arşivleri, avseq01.dat, audiogalaxy, napster, P2P, torrent deyip sizleri şöyle bir zaman tünelinden geçiriversem az zamanda ne hale gelmiş ortamlar anlarsınız.Yaşlandık mı ne?

İtiraf etmek gerekirse bir internet ve multimedya bağımlısı olarak sabah yüzümü yıkamadan bilgisayarı açan insanlardanım. Dizi ve film izleyeyim, oyun oynayayım, yeni albümlere bakayım, tonlarca mp3üm olsun, bir çok blog, forum takip edeyim, kusana kadar video izleyeyim, torrentleri ardı ardına dizivereyim, hiç sıkılmam. 2 gün internete girmeyeyim, bilgisayarımı görmeyeyim gözüm elim titremeye başlar, tabii istisnai vaziyet ve haller dahilinde tahammül sürem de doğru oranda artabilir. Bildiniz siz onu.

Benim arabam, benim futbolum budur arkadaşım işte. O yüzden sevdiğim, rastladığım, ilgilendiğim, beğendiğim multimedyatik hadiseleri ufaktan Facebook profilimdeki duvara iliştiriyordum. Daha sonra düşündüm ki neden bunu derli toplu bir hale getirmeyeyim. Müzik videoları, yeni çıkan bir albümün haberi, güzel bir konserin videosu, fantastik bir site, keşfedilen dizinin, filmin, oyunun fragmanı ve bütün bunların altına üstüne iliştirilen yazılar, geyikler. İşin özü multimedya üzerinden gelsin muhabbetler. “Yalnızlık paylaşılmaz” derler o yüzden ben de “arkadaşlar iyidir” düsturuyla burada tek başıma olmayacağım. Birkaç yandaşım zaten hazırda ama benim de söyleyeceklerim var diyor iseniz çekinmeden scullu@gmail.com’a bir haber ediverin. Lordlar kamarasından icazet aldığım gibi işleme sokarız.

Saygılarımla..

Q .

(09.05.2010)