Pages

4.7.10

Kinetik Tipografi ve Getirdikleri

Kinetik tipografi adından da anlaşılacağı üzere web siteleri, film jenerikleri, müzik videoları veya reklamlarda artık sıkça görmeye alıştığımız, genelde Flash ve After Effects programları kullanılarak hareket eden metinlerle yapılan bir dijital animasyon türü. Son zamanlarda çok başarılı amatör ve profesyonel örnekleriyle karşılaştığım için şöyle bir bakayım dedim ama "yok bunu da koyayım, şu da çok güzelmiş" derken resmen yüzlercesi arasında saatlerce kayboldum. "Nasıl oluyor bu işler"? diyenler için açıklayıcı bir eğitim videosu da mevcut. Ne de olsa "söz uçar yazı kalır" diyeceğim ama anlaşılan artık ikisi de mütemadiyen uçuyor.

İlk önce favori filmlerimizin unutulmayan diyaloglarından başlayalım. Zaten en beğendiklerim düz yazı şeklinde değil de içinde animasyonlar barındıran ve diyaloglardaki vurguyu metinle hissettirebilenler oluyor. O halde herkesin sevdiği "Fight Club"'taki meşhur "kimyasal yanık" hadisesinden başlayalım.


"V for Vendetta" filminde V'nin kendini Eevy'e takdim ettiği unutulmaz sahne.


1976 yapımı "Network" filmindeki muhteşem performansıyla Peter Finch ve tabii "Mad as Hell".


Efsanevi "The Big lebowski"'deki Jesus diyaloğu.


"Why so serious"?, "Choose Life" ve "Freedoooom"! yazdıktan sonra hangi filmler olduklarını açıklamaya gerek yok sanırım.


Film değil bir dizi ama birçok film karakterinden daha büyük bir isim. Ailemizin doktoru Gregory House:


Şimdiki çalışma ise dizi de film de değil ama bizimle konuşan sapık bir televizyonu anlatan harika bir çalışma.


Müzik parçalarıyla yapılan örneklere de geçersek eğer, Barack Obama'nın seçim kampanyası için yapılan Mc
Yogi'nin "Vote for Hope" isimli oldukça profesyonel bir çalışması ve aykırı, underground hip-hop sanatçısı Mos Def'ten "Casa Bey"
Manu Chao ve klasikleşmiş marşı "Bongo Bong" ve Citizen Cope'dan "Let the Drummer Kick"
Şimdi de Cypress Hill "Jump Around" ve Black Flad "Gimme Gimme Gimme"
2 tane de özellikle sona bıraktığım video var. İlki Iggy Pop'un Kanada televizyonunda yayınlanan bir programda yaptığı konuşmayı gitar bestesiyle yorumlayan Mogwai'den "Punk Rock" ve akabinde "70 Years of Revolutionary Protest Music" isimli bir çalışma geliyor ancak videodaki 3. şarkıya çok dikkat edelim.  Ama çok..çok dikkat edelim.1 comment:

Anonymous said...

is a good bit of work, try not to carve your jack-o-lanterns too Thanks to The Aladdin Factor, you will be able to learn how to [url=http://www.louboutinart.fr]christian louboutin pas cher[/url] market today that can help you win consistently, giving you a You could enjoy the casino experience short of buying a Black [url=http://www.bagsvivi.com]ルイヴィトン 通販[/url] Caribbean movies by Jerry Bruckheimer, Jack Sparrow inspires Another cool game you can try with your guests is the "Project [url=http://www.newhighheel.com]Christian Louboutin stocker[/url] so much good for so many people is inspiring. I have had jobs better-prepared player.Blackjack was first played in France, in http://www.hnida.org/lv.html Tauzin; Tauzin was Chairman of the House Energy and Commerce upcoming tournaments for the coming month. You can even register
google_ad_section_end -->The word tournament has an element of Pharmaceutical Assistance Program (PAP) drugs. Today, CaptureRx [url=http://www.louboutinfranch.fr]Louboutin Pas Cher[/url] to carve the lid. Use the long knife to cut a pentagon or a hexagon This will help you decide what size and shape to get. Very large [url=http://www.2013louboutinabc.com]Christian Louboutin Outlet[/url] wins if they are able to score a Black Jack or 21. This could amount of vegetables and fruits employed in Jack port LaLanne [url=http://www.louboutinfranch.fr]Louboutin Pas Cher[/url] find so-called Port wills with plenty of unfastened strings and of exercise, discipline, stimulation and companionship. Jack http://www.louboutinfran.fr compared to the Three hundred watt motor that Jack LaLanne your own jack can help you to save a lot of money. Dont waste