Pages

24.6.10

And So I Watch You From Afar


Bazı özel gruplar vardır kendi sesleri olan. Dinlediğinizde algılarsınız başka birşeye benzemediğini. Irlandalı And So I Watch You From Afar (ASIWYFA) da bu etkiyi bırakmıştı bende ilk duyduğumda. Saf enerji, coşku, kaotik gitarlar, patlayan davullar, dehşet konser performansları...Genel geçer bilinen Post-rock'ın üstündeki melankolik havayı dağıtan,ölü toprağını uçuran o hardcore, progressive,punk,thrash sound. Aylar boyunca dönüp durdu 2009 çıkışlı grubun adını taşıyan son albümleri listemde ve gittiğim her yerde. Kafamda bir türe oturtmaktan çoktan vazgeçtim çünkü onlar kendi müziklerini yapıyorlar, kendi gitarlarını parçalıyorlar ve yerlerinde hiç durmuyorlar. Bahsettiğim o enerji de zaten burada ortaya çıkıyor ve böyle bir tadın sadece bu grupta varolduğunu anladığınız an zaten bir daha vazgeçemiyorsunuz. Her zamanki gibi sözün bittiği yerde de videolar başlıyor zaten.


Önce harika klibiyle "A Little Solidarity Goes A Long Way"


"Voiceless" da eksik kalamaz tabii.


"This Is Our Machine And Nothing Can Stop It" isimli EP'lerinden "Holylands, 4am"


Klipleri bitirdikten sonra en heyecanlı kısma gelmiş bulunmaktayız. O da tabii canlı performanslar. Grup kendini bu konserlerde belli ediyor zaten izleyince siz de yazdıklarıma hak vereceksiniz. Hayranı olduğum Bandwidth ekibi yine yapacağını yapmış. "Set Guitars to Kill", "S is For Salamander" geliyor ardı ardına. Ekibin 3. videosu ise grubun aynı iki parçayı Dublin'de alelade bir müzik mağazasında çalarken görüntülendiği oldukça doğal bir performans. Öyle ki haftada en az bir kere izlemeden kendime gelemiyorum.
Dayanamayıp "A Little Solidarity Goes A Long Way" ve "I Capture the Castles" parçalarını da koyuyorum o halde.No comments: